O nás

Slezská farmaNaše malá farma vznikla na začátku roku 2014, ale již předtím jsme se zemědělství okrajově věnovali. Částečně pocházíme z rodiny, kde vyrostlo zahradnictví, tudíž máme zkušenosti nejen se zeleninou, ale i se sazenicemi a okrasnými stromky, květinami či keři.

Jsme mladí rodiče, momentálně s pěti malými dětmi, a celá farma je v našich rukách. Občasně organizujeme jednorázové brigády. V minulosti jsme měli pouze plantáž jahod, česnek a med. Uvědomili jsme si ale, že nás to baví. Proto jsme rozšířili sortiment na další druhy zeleniny a drobného ovoce. Začali jsme prodejem zeleniny a ovoce na trhu v polském Cieszynie, kde bylo sice mnoho překupníků, ale i přesto to byla pro nás zkušenost, a získali kontakty na kvalitní lokální pěstitelé. Postupem času se nám podařilo vytvořit si vlastní malou prodejničku u nás na farmě. Ta v sezóně funguje, a vy si můžete směle přijít vybrat z různých druhů ovoce a zeleniny.

Aktuálně se zaměřujeme spíše na pěstování zeleniny a ovoce, ale jelikož se situace v této době mírně pozměnila, a lidé se nás často ptají, zda prodáváme i sazenice a květiny, podařilo se nám znovu obnovit kontakty s jinými pěstiteli z našeho okolí.

Vytvořili jsme pro vás stránky, na kterých jsme shromáždili sazenice naše, ale ne jen naše (sazenice, keře, a okrasné květiny našich blízkých pěstitelů i z polského Cieszyna a okolí), které jsou kvalitní. Můžete si zde objednat, o co byste měli zájem, my Vám je u nás na farmě připravíme, a v dohodnutém termínu si oproti platbě vyzvednete připravený balíček.

Naše farma si váží nových zákazníků, a proto se snažíme o individuální přístup ke každému. 

Naším cílem je pěstovat kvalitní zeleninu s chutí a čerstvostí, která může hravě konkurovat dováženým druhům zeleniny a ovoce, které jsou vypěstované pouze na umělých hnojivech. Věříme, že naši zákazníci ocení kvalitu zboží. 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Prodej sazenic, zeleniny, ovoce, okrasných rostlin a květin, a ostatních zemědělských produktů naleznete v sekci Produkty.