Novinky

Domácí klobásy - vyprodáno

06.11.2014 21:39
 

Příští týden budeme mít k prodeji domácí uzené klobásy (z vepřového masa a masíčka z mladé ovce z naší farmy).

Množství je omezené, v případě zájmu proto neváhejte s objednáním.

Cena: 150Kč/kg

 

Podzim už je tu!

11.10.2014 12:24
 
Léto je tento rok definitvně za námi a podzim se už nezadržitelně hlásí. Některé stromy se začínají barvit, a tak si už zanedlouho přineseme první barevné listy na podzimní dekoraci. Kaštanová zvířátka už zdobí většinu dětských poliček a další trošku veselé podzimní nálady do Vašeho domova vnesou i naše ozdobné dýničky. Večer už může být vlezlá zima a čaj nám začíná zpříjemňovat tmavé večery. Nově si jej můžete osladit naším meduňkovým sirupem, dá se ale pít i jen tak s vodou.
 
 

Sezóna s podzimem nekončí

22.09.2014 22:40


Podzim na farmě neznamená, že by už nebylo co dělat a ani záhony nepřestávají plodit. Proto máme stále na prodej cukety, dýně, patisony a celer. Sirupy různých barev, chutí, vůní a léčivých účinků jsou také zatím k dostání a spolu s propolisem se báječně hodí proti podzimní rýmě, kašli nebo bolení v krku. Proti nachlazení pomůže i pravý domácí vývar s našimi nudlemi. Nově nabízíme Żarnówku - mletou pšenici, kterou si jistě oblíbíte jak na pečení tak k přípravě sladké kaše.

Těšínský Krmáš

08.09.2014 12:04

Slezská Farma bude mít tento týden (12-13.9.) svůj stánek na akci v Českém těšíně - Těšínský Krmáš.

Budeme zde v pátek i v sobotu od 10:00, pokud máte zájem se na něco zeptat nebo zakoupit některý z našich produktů, zastavte se, budeme se těšit :-)

Plakat_Tesinsky_krmas.pdf (1479230)

Něco do lékárničky i do kuchyně

26.08.2014 14:41

 

Léto se sice pomalu chýlí ke konci, ale na farmě je pořád co dělat. Nově máme na prodej propolis ve formě tinktury, který pomáhá na různé druhy neduhů. Do kuchyně by se Vám mohl také hodit celer, do polévek i k masu, a kuřecí maso z našeho výběhu.

Srpen na farmě

13.08.2014 17:45

 

Srpnové práce jsou u nás na farmě v plném proudu a přinášejí nám mnoho dalších produktů. Mezi ně patří ozimá pšenice vhodná ke krmení, zdravá řepa, kterou můžete klasicky zavařit jako přílohu k masům nebo zapéct, a nakonec cibule - základ dodávající chuť mnoha z našich jídel.

 

Čerstvá mrkev

04.08.2014 21:09


Právě jsme sklidili mrkev, sladkou tak akorát na salát, chřupavou jen tak na chroupání, chutná i na vaření.


Letní zásoby na zimu

31.07.2014 20:21

 

Léto je zatím v plném proudu, ale další roční období se nezadržitelně blíží a na léto budeme zanedlouho už jenom vzpomínat. Proto jsme pro vás připravili marmeládu z našich šetrně pěstovaných jahod s mátou, která je výborná už teď, ale v zimním období nedostatku ovoce bude pro naše chuťové pohárky ještě navíc vzácná. Kopeme také rané brambory, červené i žluté, různé odrůdy - stačí si vybrat, některé jsou vhodné i k dlouhodobějšímu uskladnění. Stejně tak na vás čekají dvě odrůdy česneku a právě sesbíraný med - lék od našich včeliček.

Prázdninové dny!

22.07.2014 10:59

K letním prázdninovým dnům patří také osvěžující nápoje. Máme pro Vás nachystané nové sirupy! 

Mátový a Červený Rybíz sirup - které Vás zaručeně osvěží!

K tomu si pokusovat chutný patizon, kedlubnu a cuketu ...a hned se cítíte zdravě!

 

Halóóó - léto volá!

14.07.2014 11:18

Zdravím všechny příznivce Slezské farmy!

 

Na prodej aktuálně červený rybíz - 1kg - 50,-

 

Kedlubny 15,- / ks

 

Cukety : malé - 20,- / ks

             velké - 35,- / ks

 

Jitrocelový sirup -  je léčivá medicína, která má ovšem tu výhodu, že i výborně chutná, jitrocelový med je voňavý a slaďoučký, takže ho mají rády i děti (možno podávat dětem starším tří let). Je to přírodní prostředek na kašel, nachlazení, posiluje horní cesty dýchací, pomáhá při silném zahlenění (hleny rozpouští a uvolňuje). Usnadňuje odkašlávání, ulevuje při zánětech průdušek a mandlí, při katarech a astmatu. Užívá se po lžičkách (při nemoci 1 lžička 3x denně) nebo se přidává do čaje. - 0,2l - 50,- ( + 10,- láhev) .

 

Máme na prodej dva druhy : vařený  a nevařený (intenzivnější chuť). Oba druhy jitrocelového sirupu jsou přichystané z třtinového cukru.

 

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>