Novinky

Jaro je tady!

25.04.2016 19:30

 

Přestože počasí si z nás ještě občas dělá apríl a z nebe padají sněhové vločky, jaro je už dávno v plném proudu. Ani Slezská farma přes zimu nezahálela, země je odpočatá a plná sil na novou sezónu. Sejeme a sázíme o sto šest a pomalu začínáme sklízet první plody naší práce – máme na prodej čerstvý špenát a jarní pampeliškovo-kopřivový sirup.

Letos jsme nově zavedli prodej sazenic pro ty, kteří si zeleninu, ovoce a bylinky chtějí pěstovat také na své zahrádce. K dostání jsou u nás sazenice následujících odrůd: petržel kořenová, zelí rané, rajčata cherry nebo malinovki, maliny Polka, máta, pažitka, jahody Elkat, salát hlávkový, celer kořenový a bílý a modrý kedluben

Kromě toho stále prodáváme Żarnówku, oves a měsíčkovou mast.

Po zimní přestávce jsme se s našimi produkty opět vypravili na trh, kde nás najdete každou sobotu.

 

Podzimní produkty

15.10.2015 20:49

 

Za okny se už sice barví listí a příroda se pomalu začíná ukládat ke spánku, ale Slezská farma nespí! Naopak, pole už se připravují na další sezónu a ani my nezahálíme, a tak pro Vás máme to nejlepší z podzimních produktů.
 
Máme stále pastiňák i petržel a několikero druhů dýní: špagetové, goliáše a dýně halloween. Z nabízených bylinkových sirupů je také možnost si vybrat podle chuti, připravili jsme pro Vás sirupy šalvějové, mateřídouškové, mátové a navíc jablečné s mátou a osvědčený červený rybíz.Obnovili jsme také výrobu a prodej Żarnówky. Mimo to je k dostání krmný oves a pšenice.
 
Velká podzimní novinka se týká výroby moštu. Nejen že si tuto sezónu můžete objednat výborný čerstvý mošt, nově nabízíme také službu moštování Vašich vlastních jablek! Výborné řešení, pokud nevíte co s jablky :-) Více se dočtete v sekci Moštárna.
 
Na zimu zatím chystáme, co k zimě neodmyslitelně patří: nejrůznější čajíky a tradiční křížaly.

Nové druhy zeleniny!

18.08.2015 11:33

Dozrávají nám další druhy ovoce a zeleniny! Nově je u nás k dostání pastinák, kořenová zelenina podobná petrželi, cibule, pórek, celer a červená řepa, okurky, pochutnat si můžete také na malinách. Pro čtyřnohé miláčky máme oves a pšenici.

Stále máme na prodej sirupy v provedení červený rybíz a jablko s mátou, brzy se můžete těšit i na malinový. Dále máme na prodej propolis, měsíčkovou mast, cukety a patisony.

Další zelenina

17.07.2015 15:56

 

Náš sortiment se s postupem času obměňuje, jak dozrává různá zelenina a ovoce. Na některé produkty se tedy můžete těšit až zase příští rok, ale nezoufejme, zeleniny je i tak dost. Kromě červeného a bílého rybízu byl obnoven prodej chřupavé mrkve a kedluben, máme i petržel (nať). Z druhů česneku je tento rok opravdu na výběr : kromě česneku harnaś máme ruský paličak, dále odrůdy havran, byetin, lukan (nepaličák) a odrůdu japo. Zanedlouho budou také jablka.

Nové sirupy!

06.07.2015 15:57

 

 
K sirupům nám přibyly dvě novinky - mateřídouškový (výborný chuťově, dobrý na kašel) a úplně nová lahodná kombinace - jahoda s levandulí! Brzy už budeme mít i osvědčený letní sirup z červeného rybízu.
 
Co se týče zeleniny, máme na prodej čerstvý česnek, možno koupit i na kusy. Pokud byste měli zájem spíše o už vysušený česnek, bude k prodeji později, jen co vyschne :-) Už nám dozrává také červený rybíz.

Na prodej je stále mangold a ti, kdo mají objednané kuřecí masíčko, se můžou těšit už tento týden.
 
 

Jahody a mangold

11.06.2015 22:09

 

Ano, už máme na prodej jahody :-) A k tomu mangold, zeleninu podobnou špenátu, kterou v kuchyni určitě oceníte nejen pro chuť, ale i pro své zdraví.

Těšíme se na zeleninku

06.06.2015 16:34


Čas letí, a tak zelenina, kterou jsme zaseli, už roste. Těšit se můžete na mrkvičku, petržel, mangold, pastiňák, řepu a cibuli. Každým dnem také čekáme, že z půdy vykouknou rostlinky dýní, cuket a okurek. Koupit si momentálně můžete salát a ředkvičky, na prodej máme i bylinkové sirupy.

Brzy pro Vás budeme mít hrášek a koncem příštího týdne už budou k odběru naše jahody!


Jaro je tady!

27.03.2015 15:14

 

Období zimního spánku už dávno skončilo a na Farmu se zase vrátil čilý ruch. Ani přes zimu jsme ale nezaháleli, a tak taď zúročujeme to, co jsme přes zimu naplánovali, rozmysleli a připravili. Záhony už jsou osety, takže se můžete těšit například na ředkvičky, zelí, kedlubny, mrkev a petržel, salát, mangold, pastiňák nebo cibuli, ale ze všeho nejdříve bude na prodej špenát, na což ještě určitě upozorníme. S jarem přichází život a i na naší farmu brzy přibyde nová drůbež.

Těšíme se na Vás v letošní sezóně :)

Sušené a jiné produkty

11.12.2014 22:13
 

Bylinky a ovoce z naší farmy si tentokrát můžete dopřát za studených zimních dní v podobě čaje. Vzpomínky na léto a spoustu vitamínů přinese čaj Letní osvěžení (měsíček, heřmánek, černý rybíz, borůvka, šípek, a malina, angrešt nebo jablko) a pro děti jak pro dospělé, kteří se cítí unavení a nemocní, máme Vzpruhu pro děti, která pomůže při chřipkových onemocněních (černý bez květ, měsíček a jablko). Máme také Pieczki a koncem týdne se můžete těšit na měsíčkovou mast.

 
 

 

Na farmě to stále žije

14.11.2014 21:44

 

Ačkoli se může zdát, že už nám sezóna skončila, není tomu tak. Na farmě je pořád co dělat. Na prodej máme stále různé druhy sirupů, mimo jiné také jitrocelový, který se teď v podzimním ukašlaném období hodí obzvláště. Dále máme propolis a pšenici, kterou také meleme na Żarnówku velmi oblíbenou dětmi. V neposlední řadě pak pracujeme na výrobě jablečného moštu. Jedná se o stoprocentní šťávu z našich nestříkaných jablek, bez dodaných konzervantů či cukru, jakoby se jablka na jazyku rozplývala. A protože je šťáva čerstvá, tepelně neupravovaná, obsahuje i spoustu vitamínů.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>