Novinky

Pažitka

02.04.2019 17:11

Už nyní si můžete zakoupit 

pažitka 35,- / ks

jahodník 5 ,- / ks

MOŠTOVÁNÍ ZAHÁJENO!

19.09.2018 08:04

Pokud máte zájem o moštování vlastních jablek, již jsme otevřeli novou sezónu, objednávejte se na čísle 739324539.

Léto začalo!

21.06.2018 16:53

Tak a máme tady léto! Chtělo by se říct, že letos léto přišlo už daleko dříve....a taky že jo, začátek jara byl suchy a teploty se pohybovaly vysoko, proto nám i některá zelenina uschla, a vysévali jsme znova. Teď už ale je sezóna v plném proudu, a je toho opravdu hodně. 

Začali jsme pravidelné večerní prodeje - úterý a pátek od 17:00-19:30, kde si můžete nakoupit zeleninu, kterou aktuálně máme k dispozici. Taky máme plné stavy oděratelů zeleninových bedýnek. A plnou náruč dětí :-)

Ze zeleniny se u nás můžete těšit na okurky hadovky i nakládačky, čerstvý česnek, kopr, saláty, ředkvičky, kedlubny, petžel nať, třešně, angrešt, rybíz, fazolky, řepa a taky pomaličku mrkev, čerstvá a šťavnatá. 

Přejeme pohodové a krásné prázdiny, a pokud budete mít chuť zastavte se :-) 

 

Vítejte v nové sezoně!

15.04.2018 23:19
 
Sluníčko pěkně hřeje a naše farma se už dávno probudila ze zimního odpočinku. Narodila se nám dvě jehňátka a každý den sejeme další a další druhy zeleniny. I vy si můžete doplnit bylinkovou zahrádku o pažitku v květináči nebo zasadit keřík oblíbených malin - nabízíme maliník Polka, který plodí dvakrát, tedy celou sezonu! A jen tak do vázy pro radost a krásu máme různé druhy řezaných narcisů. Máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat :)

Na farmě to žije

01.06.2017 16:20

Farma už dávno žije plným životem, máme zaseto i zasazeno, a přestože nám některé plodiny zmrzly nebo nevyrostly těšit se můžete na pestrou paletu produktů. Určitě jste si všimli, že už máme některou čerstvou zeleninu jako špenát, rukolu, salát nebo ředkvičky, brzo přibude hrášek, jahody a postupně i rybíz, angrešt a další druhy salátů. Aktuální informace k jahodám sledujte prosím na facebooku nebo našich stránkách v sekci jahody.

Letos se nám poprvé narodila dvě jehňátka!

Slezská farma nespí - chystá zeleninové bedýnky a workshopy!

21.02.2017 10:42

Ačkoli příroda ještě spí zimním spánkem, na Slezské farmě se připravujeme na novou sezónu. Semínka máme přichystaná a co nevidět už budeme sít.

Slezská farma ale nezahálí ani když příroda odpočívá. Co dva týdny pro vás vyrábíme čerstvý jablečný mošt a na objednávku také křížaly. A to samozřejmě není všechno, zimu jsme využili k plánování nové sezóny, a tak se už teď můžete začít těšit na nové produkty, které připravujeme, hlavně na další druhy ovoce a zeleniny a pro zájemce bychom u nás na farmě chtěli uspořádat i tématické workshopy!

Letos rozšiřujeme také koncept zeleninových bedýnek – zatím stále bereme objednávky! Užitečné informace k bedýnkám:

Složení: V každé bedýnce je cca deset druhů zeleniny a ovoce pro vaši pestrou stravu, bedýnka váží okolo 7kg (váha bedýnky není závazná). Ovoce, které sami nevypěstujeme, pochází vždy od osvědčených pěstitelů z okolí. V bedýnce můžete nalézt také některý z našich čerstvých produktů.

Cena: Na zeleninu v bedýnkách je 20% sleva oproti běžnému nákupu. Cena bedýnky se pohybuje okolo 200-250Kč.

Odběr: Odběr je zatím možný pouze osobně, u nás na farmě, v předem stanovených dnech a časech. Bedýnky můžete odebírat jednou nebo dvakrát týdně, podle vlastní preference, stačí se domluvit.

Zatím stále bereme objednávky, neváhejte se nám ozvat! S bedýnkami budeme začínat v průběhu května, zájemce budeme včas informovat.

Co patří k podzimu

08.10.2016 18:30

Na Slezské farmě se pořád něco děje. Teď z pole sklízíme například cibuli, řepu nebo dýně – goliáše, hokkaido nebo špagetovky – které k podzimu prostě patří a dá se z nich v kuchyni jednoduše vykouzlit nejedna pochoutka.

A pozor, k podzimu patří samozřejmě i jablka a výborný jablečný mošt, jehož výrobu jsme už zahájili, a tak se neváhejte ozvat s objednávkou! Letos navíc zavádíme nové čerstvé šťávy z mrkve a řepy.

Minulý rok jste si také oblíbili možnost moštování vašich vlastních jablek, a proto opět otevíráme naši „moštárnu.“ Více informací najdete v sekci „Moštárna.“

Kromě toho máme stále nabídku různých bylinkových sirupů, ke které se již brzy připojí i sirup jitrocelový, velmi užitečný v době nachlazení.

Navštivte nás!

09.08.2016 11:21

Máte chuť na čerstvou a kvalitní zeleninu ale neradi byste kupovali zajíce v pytli? Rádi si ovoce a zeleninu vyberete sami? Podívejte se k nám na farmu v prodejní době, rádi Vás uvidíme a obsloužíme v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. V této době si můžete naši zeleninu i další produkty sami prohlédnout a vybrat, je to také čas, který je určen pro Vás, zákazníky, a my se vám tak můžeme plně věnovat. A jak si takový prodejní večer představit? Prohlédněte si následující fotografie :-)

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Druhý život jahod a jiné produkty

28.06.2016 09:03

 

Jahodová sezóna už sice skončila, budou zase za rok! Máme však celou spoustu dalších produktů -  například vzpomínkový jahodový sirup s levandulí. Brzy budou i další příchutě sirupů - mátový, meduňkový a mateřídouškový.
 
Ze zeleniny máme nově hrášek (i na samosběr), čerstvou cibuli, okurky a rychle nám dorůstá červená řepa. Bylinky: máta, meduňka, libeček, petržel a kopr.
 
Ovoce: angrešt a brzy už i rybíz!

Zeleninové večery

16.06.2016 12:53

Každé úterý a pátek večer si k nám nyní můžete přijít pro svou oblíbenou zeleninu bez objednání: hrášek, kedlubny, cibulka, ředkvičky, salát a spoustu dalších.

Prodej probíhá u nás na farmě mezi 18. a 20. hodinou.

Budeme se na Vás těšit!

1 | 2 | 3 | 4 >>