Novinky

Na farmě to žije

01.06.2017 16:20

Farma už dávno žije plným životem, máme zaseto i zasazeno, a přestože nám některé plodiny zmrzly nebo nevyrostly těšit se můžete na pestrou paletu produktů. Určitě jste si všimli, že už máme některou čerstvou zeleninu jako špenát, rukolu, salát nebo ředkvičky, brzo přibude hrášek, jahody a postupně i rybíz, angrešt a další druhy salátů. Aktuální informace k jahodám sledujte prosím na facebooku nebo našich stránkách v sekci jahody.

Letos se nám poprvé narodila dvě jehňátka!

Slezská farma nespí - chystá zeleninové bedýnky a workshopy!

21.02.2017 10:42

Ačkoli příroda ještě spí zimním spánkem, na Slezské farmě se připravujeme na novou sezónu. Semínka máme přichystaná a co nevidět už budeme sít.

Slezská farma ale nezahálí ani když příroda odpočívá. Co dva týdny pro vás vyrábíme čerstvý jablečný mošt a na objednávku také křížaly. A to samozřejmě není všechno, zimu jsme využili k plánování nové sezóny, a tak se už teď můžete začít těšit na nové produkty, které připravujeme, hlavně na další druhy ovoce a zeleniny a pro zájemce bychom u nás na farmě chtěli uspořádat i tématické workshopy!

Letos rozšiřujeme také koncept zeleninových bedýnek – zatím stále bereme objednávky! Užitečné informace k bedýnkám:

Složení: V každé bedýnce je cca deset druhů zeleniny a ovoce pro vaši pestrou stravu, bedýnka váží okolo 7kg (váha bedýnky není závazná). Ovoce, které sami nevypěstujeme, pochází vždy od osvědčených pěstitelů z okolí. V bedýnce můžete nalézt také některý z našich čerstvých produktů.

Cena: Na zeleninu v bedýnkách je 20% sleva oproti běžnému nákupu. Cena bedýnky se pohybuje okolo 200-250Kč.

Odběr: Odběr je zatím možný pouze osobně, u nás na farmě, v předem stanovených dnech a časech. Bedýnky můžete odebírat jednou nebo dvakrát týdně, podle vlastní preference, stačí se domluvit.

Zatím stále bereme objednávky, neváhejte se nám ozvat! S bedýnkami budeme začínat v průběhu května, zájemce budeme včas informovat.

Co patří k podzimu

08.10.2016 18:30

Na Slezské farmě se pořád něco děje. Teď z pole sklízíme například cibuli, řepu nebo dýně – goliáše, hokkaido nebo špagetovky – které k podzimu prostě patří a dá se z nich v kuchyni jednoduše vykouzlit nejedna pochoutka.

A pozor, k podzimu patří samozřejmě i jablka a výborný jablečný mošt, jehož výrobu jsme už zahájili, a tak se neváhejte ozvat s objednávkou! Letos navíc zavádíme nové čerstvé šťávy z mrkve a řepy.

Minulý rok jste si také oblíbili možnost moštování vašich vlastních jablek, a proto opět otevíráme naši „moštárnu.“ Více informací najdete v sekci „Moštárna.“

Kromě toho máme stále nabídku různých bylinkových sirupů, ke které se již brzy připojí i sirup jitrocelový, velmi užitečný v době nachlazení.

Navštivte nás!

09.08.2016 11:21

Máte chuť na čerstvou a kvalitní zeleninu ale neradi byste kupovali zajíce v pytli? Rádi si ovoce a zeleninu vyberete sami? Podívejte se k nám na farmu v prodejní době, rádi Vás uvidíme a obsloužíme v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. V této době si můžete naši zeleninu i další produkty sami prohlédnout a vybrat, je to také čas, který je určen pro Vás, zákazníky, a my se vám tak můžeme plně věnovat. A jak si takový prodejní večer představit? Prohlédněte si následující fotografie :-)

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Druhý život jahod a jiné produkty

28.06.2016 09:03

 

Jahodová sezóna už sice skončila, budou zase za rok! Máme však celou spoustu dalších produktů -  například vzpomínkový jahodový sirup s levandulí. Brzy budou i další příchutě sirupů - mátový, meduňkový a mateřídouškový.
 
Ze zeleniny máme nově hrášek (i na samosběr), čerstvou cibuli, okurky a rychle nám dorůstá červená řepa. Bylinky: máta, meduňka, libeček, petržel a kopr.
 
Ovoce: angrešt a brzy už i rybíz!

Zeleninové večery

16.06.2016 12:53

Každé úterý a pátek večer si k nám nyní můžete přijít pro svou oblíbenou zeleninu bez objednání: hrášek, kedlubny, cibulka, ředkvičky, salát a spoustu dalších.

Prodej probíhá u nás na farmě mezi 18. a 20. hodinou.

Budeme se na Vás těšit!

Jaro je tady!

25.04.2016 19:30

 

Přestože počasí si z nás ještě občas dělá apríl a z nebe padají sněhové vločky, jaro je už dávno v plném proudu. Ani Slezská farma přes zimu nezahálela, země je odpočatá a plná sil na novou sezónu. Sejeme a sázíme o sto šest a pomalu začínáme sklízet první plody naší práce – máme na prodej čerstvý špenát a jarní pampeliškovo-kopřivový sirup.

Letos jsme nově zavedli prodej sazenic pro ty, kteří si zeleninu, ovoce a bylinky chtějí pěstovat také na své zahrádce. K dostání jsou u nás sazenice následujících odrůd: petržel kořenová, zelí rané, rajčata cherry nebo malinovki, maliny Polka, máta, pažitka, jahody Elkat, salát hlávkový, celer kořenový a bílý a modrý kedluben

Kromě toho stále prodáváme Żarnówku, oves a měsíčkovou mast.

Po zimní přestávce jsme se s našimi produkty opět vypravili na trh, kde nás najdete každou sobotu.

 

Podzimní produkty

15.10.2015 20:49

 

Za okny se už sice barví listí a příroda se pomalu začíná ukládat ke spánku, ale Slezská farma nespí! Naopak, pole už se připravují na další sezónu a ani my nezahálíme, a tak pro Vás máme to nejlepší z podzimních produktů.
 
Máme stále pastiňák i petržel a několikero druhů dýní: špagetové, goliáše a dýně halloween. Z nabízených bylinkových sirupů je také možnost si vybrat podle chuti, připravili jsme pro Vás sirupy šalvějové, mateřídouškové, mátové a navíc jablečné s mátou a osvědčený červený rybíz.Obnovili jsme také výrobu a prodej Żarnówky. Mimo to je k dostání krmný oves a pšenice.
 
Velká podzimní novinka se týká výroby moštu. Nejen že si tuto sezónu můžete objednat výborný čerstvý mošt, nově nabízíme také službu moštování Vašich vlastních jablek! Výborné řešení, pokud nevíte co s jablky :-) Více se dočtete v sekci Moštárna.
 
Na zimu zatím chystáme, co k zimě neodmyslitelně patří: nejrůznější čajíky a tradiční křížaly.

Nové druhy zeleniny!

18.08.2015 11:33

Dozrávají nám další druhy ovoce a zeleniny! Nově je u nás k dostání pastinák, kořenová zelenina podobná petrželi, cibule, pórek, celer a červená řepa, okurky, pochutnat si můžete také na malinách. Pro čtyřnohé miláčky máme oves a pšenici.

Stále máme na prodej sirupy v provedení červený rybíz a jablko s mátou, brzy se můžete těšit i na malinový. Dále máme na prodej propolis, měsíčkovou mast, cukety a patisony.

Další zelenina

17.07.2015 15:56

 

Náš sortiment se s postupem času obměňuje, jak dozrává různá zelenina a ovoce. Na některé produkty se tedy můžete těšit až zase příští rok, ale nezoufejme, zeleniny je i tak dost. Kromě červeného a bílého rybízu byl obnoven prodej chřupavé mrkve a kedluben, máme i petržel (nať). Z druhů česneku je tento rok opravdu na výběr : kromě česneku harnaś máme ruský paličak, dále odrůdy havran, byetin, lukan (nepaličák) a odrůdu japo. Zanedlouho budou také jablka.

1 | 2 | 3 | 4 >>